Pamiatky, turistika, zážitky, nezabudnuteľná dovolenka...

Milovníkom mestskej kultúry a zábavy ponúka Veľký Meder hneď niekoľko zaujímavostí, medzi inými krásny historický rímskokatolícky kostol z roku 1900, pamätníky obetiam I. a II. svetovej vojny, vojnový srbský cintorín či sochy Bélu Bartóka a kráľa Mateja Korvína. Centrum mesta ponúka i nenáročnú zábavu v podobe kaviarní, reštaurácií, prechádzok, nákupov či kina. Viac o meste sa dozviete v sekcii Veľký Meder
Hlavné mesto Slovenska a Maďarska pozná určite každý. Okrem obdivovania kultúry a cesty za krásnymi pamiatkami sa turisti do európskych metropol často vyberajú aj za nákupmi. Podobným cieľom býva aj mesto Györ a pohraničné oblasti Slovenska a Maďarska.
Od Veľkého Medera sú na skok nielen metropoly, ale aj menšie zaujímavé mestá. 20 km vzdialená Dunajská Streda ponúka ďalšie termálne kúpalisko v oblasti, ale aj veľa pamiatok. Patria medzi ne rímskokatolícky kostol Nanebovzatia Panny Márie z 15. storočia, synagóga z 19. storočia s mramorovou podlahou či Biely a Žltý kaštieľ. Pri návšteve mesta by ste rozhodne mali vidieť aj Žitnoostrovské múzeum. Komárno je od Veľkého Medera vzdialené 35 km a ak sa sem vyberiete, určite si pozrite najväčšie bastiónové opevnenie v strednej Európe alebo nádvorie Európy, ktoré symbolicky odráža architektúru takmer celého starého kontinentu.
Ak uprednostňujete prírodnú turistiku pred tou mestskou, čakajú na vás hneď dve jedinečné národné prírodné rezervácie. Prvou z nich je Klátovské rameno s dĺžkou až 25km, ktoré sa vlieva do Malého Dunaja a má rozlohu viac ako 300 hektárov. Zaujímavosťou tejto rezervácie sú najmä ojedinelé druhy drevín a rastlín, bohaté vtáctvo, sladkovodné huby či obľúbené lekná. V tejto lokalite sa nachádza aj známy Klátovský mlyn, ktorý prináša stálu výstavu dunajskostredského Žitnoostrovského múzea na tému mlyny.
Ďalšie rameno Dunaja sa nachádza pri obci Číčov a jeho vznik zapríčinila pretrhnutá hrádza. Vďaka tejto neočakávanej udalosti dnes možno v rezervácii obdivovať chránené vtáky a vzácne druhy rastlín či dunajského divého kapra. Husté lesy a miestami močaristý terén v okolí ramena sú prístupné len pešo a poskytujú dokonalý zážitok z ničím nerušenej panenskej prírody.
Cyklistická trasa Dunaj patrí medzi najznámejšie v Európe. Farebné značenie jednotlivých čiastkových trás informuje o úrovni náročnosti a ponúka tak buď rekreačný výlet, alebo tréning pre zdatných s výbornou kondíciou. Trasy vedú od Bratislavy až po Štúrovo a tesne míňajú aj rezerváciu v blízkosti obce Číčov.