Najvyhľadávanejšie termálne kúpalisko na Slovensku

Termálne pramene majú vo Veľkom Mederi už svoju dlhoročnú tradíciu, a to od roku 1974.Zdrojom výnimočnej termálnej vody sú dva geotermálne vrty hlboké 1500  a 2500 metrov s teplotou vody 54°C a 72°C. Táto "stredne mineralizovaná termálna voda"blahodarné účinky na pohybové ústrojenstvo, kĺbové ochorenia a svalovú únavu. Prednosťou týchto termálov je aj celková regenerácia organizmu.

Termálne kúpaliskov meste Veľký Meder nesie názov THERMAL CORVINUS VEĽKÝ MEDER a rozprestiera sa na území veľkom takmer 80 hektárov. Okrem bazénov a atrakcií láka návštevníkov aj upravený lesopark, ktorý je ideálnym miestom na prechádzku.

Bazény a tobogany

Termálne kúpalisko má pre svojich hostí k dispozícii celkovo 13 bazénov - 6 je vonkajších a 7 celoročných s teplotou vody 25 – 38 °C. Nájsť tu môžete aj celoročné vnútorné tobogany s kúzelnými svetelnými efektmi, toboganový park a v korunách stromov lesoparku unikátnu lezeckú dráhu Tarzania. Nechýba takisto saunový a vitálny svet umiestený v príjemnom relaxačnom prostredí. V letnej sezóne je k dispozícii snáď najväčší skokanský bazén s z radu termálnych kúpalísk, ktorý tvoria tri skokanské mostíky.

Atrakcie a ihriská

Keď si budete chcieť od vody oddýchnuť, ponúkne vám areál plno zákutí, kde sa vybláznia do sýtosti nielen deti, ale aj dospelí. Medzi najzaujímavejšie atrakcie určite patrí tobogánový park, lanová dráha TARZANIA, volejbalové a nohejbalové ihrisko, futbalové ihrisko, veľká vodná veža v krytom bazéne, korytnačí hrad a hrad Orliaka Morského alebo animačné programy. Všetky atrakcie sú v cene vstupenky.

Otváracie hodiny a sezóna

Kryté a polokryté časti kúpaliska sú otvorené celoročne denne od 9.00 do 21.00 hod, služby do 19.30 hod. Otvorené bazény sú návštevníkom k dispozícii počas leta. Letná sezóna trvá od 1. mája do 30. septembra.

Ďalšie služby

Komplex termálneho kúpaliska ponúka okrem vodných radovánok aj ďalšie príjemné relaxačné wellness služby. Patria medzi ne najrôznejšie druhy masáží, magnetoterapia, biosolárium, saunový svet, jacuzzi či soľná jaskyňa. Pre dámy sú k dispozícii aj kozmetika a rôzne skrášľovacie procedúry. Obľúbené sú i reštauračné služby alebo souvenir shop. Návštevníci majú možnosť využiť aj ubytovanie priamo v areáli, ubytovanie kdekoľvek vo Veľkom Mederi je zasa možné vyhľadať priamo: https://www.thermalcorvinus.sk/sk