Najvyhľadávanejšie termálne kúpalisko na Slovensku

Termálne pramene majú vo Veľkom Mederi už svoju dlhoročnú tradíciu a pýšia sa tiež zaujímavým prvenstvom – navŕtali tu najteplejší prameň v krajine (92°C). Liečivá voda má blahodarné účinky na pohybové ústrojenstvo, kĺbové ochorenia a svalovú únavu. Prednosťou týchto termálov je aj celková regenerácia organizmu.

Termálne kúpaliskov meste Veľký Meder nesie názov THERMAL CORVINUS VEĽKÝ MEDER a rozprestiera sa na území veľkom takmer 80 hektárov. Okrem bazénov a atrakcií láka návštevníkov aj upravený lesopark, ktorý je ideálnym miestom na prechádzku.

Bazény a tobogany

Termálne kúpalisko má pre svojich hostí k dispozícii celkovo 9 bazénov. 3 sú vonkajšie (detský, plavecký a taliansky), 4 vnútorné a 2 sú polokryté s teplotou vody 26 – 37 °C. Okrem toho komplex ponúka aj 5 toboganov, z toho 2 sú v prevádzke celoročne. Pýchou termálneho kúpaliska je krytý plavecký bazén atypického tvaru s rozlohou takmer 300m2 a s hĺbkou 1,2m. Takmer všetky bazény majú sedadlá po obvode a rôzne vodné trysky, areál ponúka aj zrekonštruovanú šatňu so 400 skrinkami.

Atrakcie a ihriská

Keď si budete chcieť od vody oddýchnuť, ponúkne vám areál plno zákutí, kde sa vybláznia do sýtosti nielen deti, ale aj dospelí. Medzi najzaujímavejšie atrakcie určite patria volejbalové a nohejbalové ihrisko, futbalové ihrisko, veľká vodná veža v krytom bazéne, korytnačí hrad a hrad Orliaka Morského alebo minigolf či hojdačky. Všetky atrakcie sú v cene vstupenky.

Tarzánia

Ak by ste sa na chvíľku chceli cítiť ako bájny Tarzan, máte jedinečnú možnosť. V areáli termálneho kúpaliska sa totiž v korunách stromov nachádza najdlhšia lezecká dráha na Slovensku. Atrakcia menom Tarzánia ponúka 3 trasy a celkovo až 650 metrov prekážok. Červená (568m) a modrá (450m) trasa sú určené pre dospelých a nachádzajú sa až 7 metrov nad zemou. Svoje si tu užijú hlavne tí, ktorí majú radi adrenalín. K dispozícii je i zelená trasa – meria cca 78m, nachádza sa 1m nad zemou a je určená pre deti. Tarzánia je skvelý dobrodružný oddych pre všetkých, ktorí chcú na okamih vymeniť vodu za vzduch.

Otváracie hodiny a sezóna

Kryté a polokryté časti kúpaliska sú otvorené celoročne denne od 9.00 do 21.00 hod. Otvorené bazény sú návštevníkom k dispozícii počas leta. Letná sezóna trvá od 1. mája do 30. septembra.

Ďalšie služby

Komplex termálneho kúpaliska ponúka okrem vodných radovánok aj ďalšie príjemné relaxačné wellness služby. Patria medzi ne najrôznejšie druhy masáží, magnetoterapia, biosolárium, saunacentrum, jakuzii či soľná jaskyňa. Pre dámy sú k dispozícii aj kozmetika a rôzne skrášľovacie procedúry. Obľúbené sú i reštauračné služby alebo souvenir shop. Návštevníci majú možnosť využiť aj ubytovanie priamo v areáli, ubytovanie kdekoľvek vo Veľkom Mederi je zasa možné vyhľadať priamo TU na stránke.